Dantys prarandami dėl įvairių priežasčių: prastos sveikatos būklės, genetinio polinkio į įvairias lėtines ligas, dantų gedimų, nepasisekusio odontologinio gydymo komplikacijų, traumų bei periodonto ligų.
Grįžti
Dantys prarandami dėl įvairių priežasčių: prastos sveikatos būklės, genetinio polinkio į įvairias lėtines ligas, dantų gedimų, nepasisekusio odontologinio gydymo komplikacijų, traumų bei periodonto ligų. Tai trikdo ne tik gyvenimo kokybę, bet ir apsunkina bendrą sveikatos būklę. Ypatingai didelių nepatogumų patiria tie, kurie neteko daugumos arba visų dantų. Dažniausiai tokie žmonės gelbėjasi išimamaisiais dantų protezais, tačiau tai sukelia diskomfortą, nes su jais toli gražu nesijaučiama taip, kaip su tikrais dantimis. Nė vienas su dantų netekimu susidūręs žmogus neprivalo susitaikyti su savo būkle, nes prarastus dantis galima atkurti pasitelkiant patikimus ir pacientų iš viso pasaulio įvertintus gydymo metodus.
Ką patiria žmogus, nešiojantis išimamuosius protezus?
Tie žmonės, kurių kasdienis palydovas – išimamieji dantų protezai, gali patvirtinti, jog nors su jais ir atrodoma tarsi su tikrais dantimis, šis dantų atkūrimo būdas neleidžia visiškai atsipalaiduoti ir pajusti komfortą. Tiek dantų tiltai, skirti dalies dantų netekusiems žmonėms, tiek ir plokštelės, kurios taikomos bedančiams pacientams, nepasižymi tvirta ir maksimaliai patikima fiksacija. Protezas dažnai laikosi netvirtai, pacientai baiminasi juos pamesti, todėl vengia gausybės įvairių maisto produktų: riešutų, obuolių, šviežių daržovių, agurkų ir kt. Išimamieji protezai apsunkina ne tik kramtymą, bet ir kalbėjimą, trukdo pajusti maisto skonį, o kai kuriems žmonėms sukelia ir skausmą bei paskatina žaizdų burnos ertmėje atsiradimą.
Kodėl verta ryžtis implantavimui?
Dantų implantavimas – daugeliui žinomas ir populiarus gydymo metodas, tačiau kai kurie žmonės visgi delsia pasirinkti šį gydymą dėl aukštos kainos ar įvairių baimių. Tačiau taupyti savo sveikatos sąskaita ar atimti iš savęs galimybės gyventi kokybiškesnį gyvenimą vien dėl baimės nederėtų. Implantavimas – dažna chirurginė procedūra, kuri patyrusio gydytojo rankose yra visiškai saugi ir nesukelianti jokio diskomforto. Pasirinkus gydymą dantų implantais, nebereikės kęsti visų nepatogumų, kuriuos kėlė išimamieji dantų protezai – Jūs turėsite tvirtus, neišimamus ir ilgaamžiškus dantis, su kuriais galėsite kramtyti bet kokį maistą. Be to, Jūsų žandikaulio kaulas bus apsaugotas nuo nykimo.
Kaip jausitės po procedūros?
Nedidelis diskomfortas, skausmas ir lengvas kraujavimas – visiškai normalu. Tačiau gydytojas pasirūpins, kad jaustumėtės gerai ne tik operacijos metu, bet ir po jos – paskirs vaistų nuo skausmo ar antibiotikų ir iki smulkmenų paaiškins, kaip elgtis po procedūros, kad nesusidurtumėte su komplikacijomis. Jei sąžiningai laikysitės visų rekomendacijų, jau netrukus galėsite grįžti prie įprastinio gyvenimo ritmo.
Ką svarbu žinoti apie gyvenimą su naujais dantimis?
Pasaulinės statistikos duomenimis, ant implantų atkurtais dantimis galima džiaugtis visą likusį gyvenimą, o neprigijimo rodikliai yra nepaprastai maži. Tačiau reikia turėti omenyje, jog norint, kad implantai tarnautų ne vieną dešimtmetį, būtina naujuosius dantis prižiūrėti kur kas atidžiau, negu savus dantis iki jų netekimo. Taisyklingai valykite dantis du kartus per dieną ir reguliariai lankykitės pas gydytoją kontrolinėms patikroms. Tai padės jaustis ramiai ir užtikrintai visą likusį gyvenimą.
Gydymą dantų implantais išbandę pacientai patvirtina, kad tai – ne tik gydymo metodas, bet ir būdas pagerinti savo gyvenimo kokybę. Jeigu ryšitės dantų atkūrimui ant implantų, jūs šypsositės ne tik dėl noro parodyti visiems aplinkiniams savo naująją šypseną, bet ir todėl, paprasčiausiai pasijusite ir vėl laimingi.